flashmob eller möhippa?…


flashmob...foto: AntoniaB © 2016 flashmob...foto: AntoniaB © 2016 flashmob...foto: AntoniaB © 2016 flashmob...foto: AntoniaB © 2016 flashmob...foto: AntoniaB © 2016 flashmob...foto: AntoniaB © 2016

Annons

16 tankar om “flashmob eller möhippa?…

  1. Verkligen jätteroliga bilder. Älskar minerna på herrarna 🙂 🙂 🙂 Skulle vara kul att vara en liten fluga på väggen för att höra hur snacket gick efter att flickorna gett sig av.

    Gilla

  2. Tänk vilka olika situationer du träffar på och fotograferar! Roliga bilder, men av det jag googlar mig till och läser om flashmob så är det nog inte det. Paret bär diadem så kanske ändå ngt slags ploj inför ett bröllop, inte en möhippa/svensexa för det brukar nog vara enkönat. Karlarna i soffan ser lite lätt blasé ut. Vad hände på sista bilden, det verkar om om ngt gick sönder?

    Gilla

  3. Jag tror inte det är möhippa. Det är för litet gäng för det. Tror mer på någon slags flashmob. Dom tycks onekligen bjuda på sig själva. Kul bild på gubbarna som verkar fundersamma. 😯

    Gilla

Kommentera gärna, tack! :)

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.