skor i nya former…


De flesta av oss är svaga för skor. Jag är det, även om jag har inte nåt avsikt att bygga upp en skogarderob som Imelda Marcos hade en gång i tiden.

Men har definitivt inget emot  skor som avviker från normerna. Tyvärr hittar man inte så mycket intressant i vanligt prisklass, men jag undviker att köpa pumps. De är utan finesser, säkert jättebekväma, men ack så ointressanta.

Här är en sida  kobilevidesign med annorlunda tänk när det gäller skor. Det gillar jag. Dock tror jag inte att de kommer säljas i Sverige. Och inte heller kommer de masstillverkas heller.

Några bilder:

för hundälskare

en egen korg till shopping

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

förvilla?

fast i tuggummin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hoppas att han får lika stor spridning som Louboutin eller Manilo.

Annons

5 tankar om “skor i nya former…

  1. Hehe, vilka bilder/skor. Men har aldrig förstått mig på mångas skopassion. En gång skulle jag riktigt ordentligt släcka cigaretten som jag slängt på trottoaren. Men vad det brände till på FOTsulan. Tittade efter och upptäckte att det var hål i gympadojjan, okänt hur länge det varit så … Men insåg att det nog var dags att slänga dojjorna.

    Gilla

  2. Roligt! Tänk att ha 1060 par skor. Vilken människa! Undrar om hon hjälpte barnen som lever på soptipparna på Filippinerna? Nä, det tror jag inte. Så korupta en del är och blir av makt.

    Gilla

Kommentera gärna, tack! :)

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.